Magazín

Všechny články Domácí zprávy PR články Pracovní právo Pracovní problematika Zahraniční zprávy Zaměstnanost


Atraktivní žena je pro kolegy v práci vizuální osvěžení a také příčinou rivality mezi ženským kolektivem. Každý se rád podívá a komunikuje s ženou, která se mu líbí, ale mohou nastat situace, kdy je přítomnost takovéto osoby na obtíž a způsobuje problémy v práci...


Na portálu www.idnes.cz byl 31.dubna 2014 publikován článek na téma "Chcete mít v práci úspěch? Dělejte přesně to, za co vás šéfové platí". Většina z nás má v zaměstnání nadřízeného a tak dobře ví, co preferuje a co je ochoten přehlížet. V článku se pokusíme odpovědět na otázky, které jsou podle autora článku zásadní, a které máme dodržovat, abychom dosáhli pracovních úspěchů.


Minimálně placená práce je v personalistické hantýrce pojmenována jako McJob. Samotný pojem pochází z USA, kde se objevil v 80. letech dvacátého století a je spojen s prací pro společnost McDonald´s. V České republice je pro většinu zaměstnanců tento pojem zatím neznámým termínem.


Současným problémem v pracovních vztazích je šikana na pracovišti. Jednou z forem šikany je tzv. mobbing, tedy psychický teror. Jak se mu vyhnout a jak postupovat v případě, kdy se člověk dostane této situace? Tyto a podobné otázky řešila spousta lidí ve svém zaměstnání a podle jejich zkušeností není jednoznačná odpověď, jak se postavit vůči tomuto bezpráví.


Švarcsystém je obecně zažitý pojem, ale ne vždy je jeho výklad přesný a současně také povědomí zaměstnanců o této formě výdělečné činnosti je pro mnoho z nás zavádějící. V článku se dozvíte zajímavé informace a možná si lépe představíte, co tento pojem vlastně znamená.


Rusnokova vláda zvýšila v roce 2013 minimální mzdu o 500 korun a to na rovných 8 500 korun. Je to 7 let od posledního zvýšení minimální mzdy, které uvítal prezident Miloš Zeman a zástupci ČMKOS. Opakem byly koaliční strany, jenž ostře nesouhlasily a argumentovaly zvýšením mzdových nákladů a růstem nezaměstnanosti. Jaký vliv bude mít tato změna na několik desítek tisíc zaměstnanců ČR, kteří minimální mzdu pobírají?


Každý člověk v dnešní době řeší, zda mu práce poskytne dostatečný příjem a perspektivu do budoucna. Na to neexistuje žádná správná odpověď, protože žádný analytik nedokáže předpovědět budoucí vývoj z hlediska hospodářství a trhu práce. Několik trendů je však patrných už teď a o těch je potřeba vážně přemýšlet.Najdete nás na Facebooku