Magazín

Všechny články Domácí zprávy PR články Pracovní právo Pracovní problematika Zahraniční zprávy Zaměstnanost


Generace lidí narozených mezi lety 1985 až 2000 jsou "Ypsiloni." Jejich podíl na pracovním trhu bude postupně narůstat. Mentální a názorové rozdíly mezi generacemi jsou přirozené, proto bude zajímavé jak tato nová skupina zaměstnanců změní práci a i firemní kulturu v době vysoké nezaměstnanosti a nestability.

 Zdroj: Freeimages.com


Vzdělávání zaměstnanců je současný fenomén pracovního trhu a vytváří velký tlak na zaměstnance všech věkových kategorií. Společnosti investují do vzdělávání zaměstnanců nemalé finanční prostředky a za to očekávají nadprůměrné výsledky. Motivací pro zaměstnance je především udržení pracovní pozice, platu a zvýšení odborných znalostí.


Rozdíly v platech mužů a žen jsou neustálým předmětem diskuze kvůli znevýhodnění žen oproti mužům. Na základě posledních průzkumů serveru www.platy.cz, se tento trend snižuje, ale stále platí pravidlo, že žena musí prokazovat více praxe a lepší vzdělání než muži.


Obchodní řetězce a jejich praktiky vůči zaměstnancům jsou častým společenským problémem. Zaměstnavatelé reagují na tento stav ignorací, propuštěním nejhlasitějších kritiků a když je situace hodně medializovaná, tak udělají alibistické opatření a vinu svalí na obětního beránka. Šikana, nedodržovaní hygienických norem, neplacené přesčasy, krácení mzdy a nevýhodné pracovní smlouvy jsou typicou ukázkou nedodržování pracovních podmínek.


Atraktivní žena je pro kolegy v práci vizuální osvěžení a také příčinou rivality mezi ženským kolektivem. Každý se rád podívá a komunikuje s ženou, která se mu líbí, ale mohou nastat situace, kdy je přítomnost takovéto osoby na obtíž a způsobuje problémy v práci...


Služební zákon je častým tématem politických stran a v poslední době se čím dál více mluví o jeho zavedení do praxe. Měl by se dotknout přibližně 70 tisíc úředníků, kterým výrazně změní život. Na podobu zákona není jednotný názor napříč politickým spektrem, což při možném schválení zákona nedává silnou jistotu pro udržitelnost této právní normy.


Na portálu www.idnes.cz byl 31.dubna 2014 publikován článek na téma "Chcete mít v práci úspěch? Dělejte přesně to, za co vás šéfové platí". Většina z nás má v zaměstnání nadřízeného a tak dobře ví, co preferuje a co je ochoten přehlížet. V článku se pokusíme odpovědět na otázky, které jsou podle autora článku zásadní, a které máme dodržovat, abychom dosáhli pracovních úspěchů.


Minimálně placená práce je v personalistické hantýrce pojmenována jako McJob. Samotný pojem pochází z USA, kde se objevil v 80. letech dvacátého století a je spojen s prací pro společnost McDonald´s. V České republice je pro většinu zaměstnanců tento pojem zatím neznámým termínem.


Současným problémem v pracovních vztazích je šikana na pracovišti. Jednou z forem šikany je tzv. mobbing, tedy psychický teror. Jak se mu vyhnout a jak postupovat v případě, kdy se člověk dostane této situace? Tyto a podobné otázky řešila spousta lidí ve svém zaměstnání a podle jejich zkušeností není jednoznačná odpověď, jak se postavit vůči tomuto bezpráví.


Švarcsystém je obecně zažitý pojem, ale ne vždy je jeho výklad přesný a současně také povědomí zaměstnanců o této formě výdělečné činnosti je pro mnoho z nás zavádějící. V článku se dozvíte zajímavé informace a možná si lépe představíte, co tento pojem vlastně znamená.Najdete nás na Facebooku